Progress - popis materiálů

stránky výrobce: www.progress-cz.cz

 

SEAMLESS - bezešvé termoprádlo

Materiál: 60% polyamid, 35% polypropylen, 5% elastan
Absolutní novinka a hit mezi termoprádlem! PROGRESS přichází na trh s kolekcí bezešvého funkčního prádla, které je určeno k oblékání jako první velmi elastická vrstva. Vysoce roztažný polyamidový materiál Becool® tlumí vibrace svalů, vytváří jejich podpěru, přispívá k regeneraci, pomáhá v termoregulaci organismu a výborně se přizpůsobuje postavě.

 

Tecnostretch

Materiál: 88% polyester / 12% Elastan
Kolekci Tecnostretchových výrobků považujeme nejspíše za nejvýraznější novinku, kterou jsme si pro vás na tuto sezónu nachystali. Pulovry a bundy z tohoto vynikajícího materiálu dosahují díky přidanému elastanu maximální pružnosti. Výrobky proto pak ideálně kopírují tvary těla, aniž by bránily v jakémkoli pohybu. Dále se vyznačují výbornou tepelnou izolací, což má za následek ideální rovnováhu tělesného klima. Velice důležitou vlastností je vysoká schopnost odvodu vodních par a vlhkosti. Stejným poměrem jsme podělili muže a ženy. Pro obě pohlaví jsme vyvinuli podobné typy výrobků, s tím, že každý kus je s největší péčí připraven pro potřeby té či toho uživatele. Spojením dokonalého materiálu a různých praktických detailů získáváte výrobek, který doporučujeme oblékat ponejvíce jakou druhou vrstvu nejen při sportovních aktivitách.


Basic

Materiál: 100% polypropylen
 
Úplet, který je již označován za klasiku. Klasika, která prošla mnoha zlepšeními. V současné době je kolekce BASIC funkčnější a také příjemnější na omak. Schopnosti odvodu potu jsou vynikající. Tuto funkci zajišťuje polypropylenové vlákno PROLENVEL spletené ve vysoce prodyšnou vazbu. A právě díky tomu povrch nadprůměrně rychle osychá. BASIC je základem výbavy každého fyzicky aktivního člověka.


Micro Light

Materiál: 100% polypropylen - mikro

Je vyroben z úpletu, jehož nejzákladnější prvek - polypropylenové vlákno PROLENVEL - nese označení mikro. Jeho vlastnosti mají za následek velice příjemný pocit při používání. Micro Light má lehčí gramáž a je určen především jako nejspodnější a nejpohodlnější vrstva přímo na tělo. Je vhodný jak pro sport tak i pro běžné každodenní aktivity.


Micro Light - děti

Materiál: 100% polypropylen - mikro
 
V rámci kolekce Micro Light, kde je kladen důraz kromě funkčnosti i na maximální pohodlí, jsme k radosti dětí i jejich rodičů připravili několik praktických modelů pro naše malé sportovce.


Dry Fast

Materiál: 100% polyester
Úspěšná kolekce Dry Fast prošla před nastávající sezónou mnohými technických a estetickými inovacemi. Samotný úplet z polyesterových hydrofilních vláken vyniká nadprůměrnými funkčními vlastnostmi. Je jedinečný v transportu vlhkosti a regulaci teploty. Úplet téměř nepřijímá okolní teplotu, a tak slouží jako dobrý tepelný izolant v horkých dnech, přitom stejně dobře zahřeje v mrazivém zimním počasí. Všechny výrobky kolekce byly před uvedením testovány špičkovými sportovci. Výsledkem je, že většina modelů je střihově upravena tak, aby vyhovovala i těm nejnáročnějším požadavkům na pohodlí a anatomické tvarování. Dry Fast je příjemný na omak, zajímavý na pohled a nové barevné kombinace s novými estetickými a zároveň praktickými prvky jej posouvají na úroveň funkčního prádla, kterým se rádi pochlubíte i navenek.


Dry Fast plus

Materiál: 100% polyester + 95% polyester / 5% stříbrné vlákno (X-static)
Představujeme vám novou výrobkovou řadu! Anatomické střihové řešení modelové řady Dry Fast je využito pro kombinaci tohoto materiálu s úpletem X-Dry. Stříbrného vlákna X-static® je zde použito pouze v partiích, kde nadčasové vlastnosti této technologie využijete nejvíce. A to v oblasti podpaží, kde se při zvýšené fyzické námaze potíte nejvíce. Dry Fast plus je zajímavým řešením a dobrým kompromisem mezi dvěma kolekcemi z naší nabídky, které již dobře znáte.


X-Dry

Materiál: 95% polyester, 5% stříbrné vlákno (X-static)
 
X-Dry je novinka v naší nabídce. Dalo by se říci novinka vůbec pod stávajícím pojmem termoprádlo. Technologie nanášení stříbrné vrstvy na vlákno s sebou přináší např. tyto vlastnosti: zabraňuje množení bakterií a plísní a neutralizuje nežádoucí veličiny v potu, které způsobují zápach. Navíc je antistatické. X-static stříbrné vlákno posouvá hranice možností dnešního funkčního prádla.

 

Dry Net

Materiál: 100% polyester - CoolMax
Materiál síťové vazby. Vlákno ze 100% polyesteru - CoolMax je zárukou vysokého výkonu a pohodlí. Výrobek vyvinutý podle požadavků špičkových cyklistů je určený jako transportní mezivrstva pod cyklo dresy. Pro svoje příjemné dotykové vlastnosti a vzdušnost je výrobek žádaný např. pro sálové sporty, ale i pro běžné nošení.

 

Comfort

Materiál: 100% polypropylen -isolfil
 
Isolfil - klíč ke komfortu stojí v logu jména polypropylenového střižového vlákna, které je použito k výrobě úpletu pro tuto kolekci. Výrobky jsou určeny pro chladnější počasí, tam kde je zapotřebí vysokého odvodu vlhkosti od těla a dobré tepelné izolace. I střihy jsou přizpůsobeny použití převážně k zimním aktivitám, kde každý z detailů přispívá k zvýšení užitných vlastností.

 

Comfort - No Wind

Materiál: 100% polypropylen - isolfil + No Wind
 
Pro své vynikající vlastnosti je použit materiál z kolekce Comfort, který je na předních dílech výrobků doplněn o speciální membránu No Wind. Tato membrána nabízí prodyšnost a při tom zaručuje optimální neprostupnost vody a větru skrze vrstvu prádla k povrchu vašeho těla. Při činnostech jako je například cyklistika, běh či lyžování jistě oceníte výhody, které vám kolekce Comfort - No Wind nabízí.

 

Plush (Plyš)

Materiál: 50% polypropylen + 50% bavlna
 
Úplet PLUSH je spojení vlastností polypropylenového vlákna s přírodním, v tomto případě s bavlnou. Konstrukce pleteniny zajišťuje dostatečný dotek pokožky s termovláknem, které odvádí vlhkost do horní vrstvy směrem od těla. Bavlna tvořící horní vrstvu funguje jako tepelný izolant a v určitých momentech může sloužit jako zásobárna odvedených vodních částic, pokud je další vrstva oděvu nepropustná. Výrobky této kolekce jsou určeny pro všechny aktivity v chladnějších podmínkách.

 

Plush - děti

Materiál: 50% polypropylen + 50% bavlna
 
Plush pro děti

 

Tecnopile Micro

Materiál: 100% polyester (Microfleece)
 
Naše výrobky z tohoto mikrofleecu vám poskytnou optimální pohodlí při současné nejnižší možné váze. Dle našeho úsudku je to nejluxusnější dostupné mikrovlákno. Špičkové vlastnosti, jako je měkkost, pružnost, prodyšnost, schopnost udržovat tělesnou teplotu při nízké hmotnosti materiálu a hlavně odolnost v náročných podmínkách, dávají výrobkům ten nejlepší předpoklad pro využití při všech tělesných aktivitách.

 

Tecnopile Basic

Materiál: 100% polyester (Fleece)
 
Tradiční fleece Tecnopile Basic je určen především pro vnější vrstvy oblečení. Při výběru materiálů pro naše výrobky jsme sáhly k několika variantám úpletů. Ať se jedná o jakýkoli z nich, vždy je dosaženo výborného souladu materiálu se střihem a s detaily, tak aby výsledkem bylo dokonalé oblečení chránící před nepřízní počasí. Mimo toto praktické využití oceníte vzhled a komfort při nošení. Dokonce i údržba je nenáročná a výrobek častým praním nijak netrpí.

 

No Wind

Materiál: 100% polyester (Microfleece) + membrána No Wind
Pro nepříznivé a obzvláště větrné počasí jsme pro vás připravili sportovní cyklistickou bundu. Základem je materiál No Wind skládající se z tepelné isolační vrstvy Microfleecu a membrány nejnovější generace, která nabízí prodyšnost a zároveň zaručuje optimální neprostupnost vody a větru. Na výrobku najdete mnoho detailů, které jsou zapotřebí k pohodlí a výborné funkčnosti celého výrobku. Kromě cyklistiky užijete bundu zajisté i při jiných sportech a aktivitách.


Air Light

Materiál: 100% polypropylen + 90% polyester (CoolMax) / 10% Lycra
Horké letní dny nás inspirovali k vývoji modelů, které budou dostatečně vzdušné, dostatečně pohodlné, dostatečně funkční a v neposlední řadě i dostatečně přitažlivé na pohled. Kombinací oblíbeného jemného materiálu Micro Light a maximálně vzdušné síťoviny Dry Net, nápaditým a zároveň funkčním střihovým řešením, jsme těchto cílů úspěšně dosáhli. Výsledkem je kolekce Air Light, která se po představení veřejnosti stala okamžitě jedinečnou a zásadním způsobem nás odlišuje od konkurence.

 

Ponožky

Materiál:
Naše ponožky jsou navrženy tak, aby splňovaly ty nejnáročnější požadavky kladené na tento druh odívání. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které ve své spojitosti zabezpečují pohodlí, dokonalost v odvodu vlhkosti, perfektní tepelnou izolaci a dlouhodobou odolnost a pevnost.


Doplňky

Materiál:
Jsou i takové partie vašeho těla, které vyžadují pozornost při různých aktivitách. Každá část si zaslouží, aby se jí dle potřeby věnovala určitá péče. Proto vám nabízíme kolekci vhodných doplňků ke sportovnímu prádlu a oblečení.

 

stránky výrobce: www.progress-cz.cz